Mr.Ferda

Výpočetní a komunikační technika a jiné šílenosti ....
Nový Firefox 3.5.5 opravuje problémy se stabilitou

computerworld.cz na svém webu uvádí:

Společnost Mozilla se rozhodla mimo standardní plán aktualizovat nedávno uvedený Firefox 3.5.4 na verzi 3.5.5, která má zvyšovat stabilitu tohoto prohlížeče.

Více v sekci PC Windows / Komunikace

Nový Ubuntu - obrázek

Nový Ubuntu - obrázek

Vydána nová verze ubuntu. Více v "PC Linux / Distribuce"
Chystám návod jak certifikovat na základě vlastních zkušeností.

Našel jsem mnoho různých návodů jak certifikovat symbian SW. Některé ovšem nejsou moc jednoduché, jiné již zastaralé. Vzhledem k tomu že stale nevlastním S60 verzi 3rd tak experimentuji na cizích (N82, E51, N97 a jine). To ovšem jen vyjímečně a často  při podmínce nepozornosti majitele. Prosím tedy o trpělivost než to budu moci zveřejnit. V případě akutní potřeby řešení pište nejlépe na email (uveden v kontaktech).
Vzhledem k pokračujícím výlukám zřejmě ještě nedošlo k vydání aktualizovaných JAVA řádů pro období začátku školního roku .  Dnes stažená verze je k dispozici na stránce dpo.cz a je kompilována 20.8.2009 a platná do 13.9.2009. Předpokládám že nejpozdějí tímto datem již bude dostupná JAVA verze pro běžný školní rok 2009 s ohledem na výluky.
clubradio.cz má drobnou úpravu v kódu pro přehráváni na webu a tak jsem byl nucen upravit to i u sebe. V tuto chvíli je již opět funkční i na mém webu. Zatím jsem ale nepřišel na způsob rozběhnout to i pod Linux.  Používají WMP plugin.
Poslední věc kterou teď testuji a velmi se mi to zamlouvá.  Založeno na balíku  Ubuntu 9.04 "Jaunty Jackalope" s prostředím KDE 4. Ke stažení ZDE.

Dostupné verze:

V sekci Symbian 9.x (3rd) přibyl nějaký ten Sw pro tuto platformu. Programy jsou sice staršího data výroby ale jako inspirace či odpich jsou velmi užitečné.
Pro majitele straších  mobilních přístrojů  značky Siemens bez OS mám dobrou zprávu. Skvělý program SiMoCo je funkční i  ve Windows 7. Více v sekci Siemens
MHD je program pro zobrazování jízdních řádů MHD na mobilních telefonech. Nepotřebuje přístup na internet či wap, protože má veškerá data uložena u sebe.

Seznam měst a odkaz v příspěvku v části "JAVA Apliakce"
Do 3rd přibyla položka N97. Soused  se zbavoval zbytečných věrnostních bodů a  vzal si do své stáje dva přístroje. Jedním z nich je  N97 a jelikož hlavním poradcem jsem byl zvolen Já tak mu tyto hračky občas pěkně potrápím.

Zatím doplněno DEMO, příručky v CZ a postup "Hard reset" který se velmi hodí když to  někdo s experimentováním opravdu přežene.
Pokud je mezi Vámi uživatel  tohoto programu a používá protokol Jabber tak pro něj mam zatím smutnou informaci. Zkoušel jsem na různých klientech ale Nimbuzz ma s tímto protokolem poslední dobou nějaké problémy a veškeré pokusy o registraci končí chybovou hláškou. jiné klienty toto nezasáhlo a tento protokol berou zcela v pohodě. Z toho vyplývá že problém je na straně serveru Nimbuzz neboť i starší verze tohoto klienta, bez ohledu na to jedná li se o Symbian, JAVA či jiný , mají problém. Je to škoda neboť i Já si tohoto klienta oblíbil.
Byl aktualizován Jízdní řád dopravního podniku Ostrava. Nejnovější verzi stahujte přímo na stránkách DPO http://dpo.cz/jrm.php nebo přes mobil také na WAP.DPO.CZ
Poslední dobou mi začínají do schránky chodit jisté otevřené dopisy. Nevím do jaké míry je situace závažná a jestli už je je opravdu potřeba bít na poplach. Každopádně se to jeví jako začínající amnésie mnoha těch co by nás měli zastupovat a šířící se zoufalost těch  kteří to nedobrovolně svými daněmi sponzorují.

Však posuďte....
Program pro plánovaní a evidenci pracovních směn z dílny slovenského autora Milana Laslopa v sekci JAVA Aplikace
V  části 7710 / Kancelář jsem pro Vás doplnil program pro čtení elektronických knih ve formátech PDB, PRC  včetně instalace fontů pro literaturu v kódování WIN1250.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one