Mr.Ferda

Výpočetní a komunikační technika a jiné šílenosti ....

Kdyby se stalo, že použitím nějakého překladu se stane program plnou verzí (nejde-li ovšem o freeware),

doporučuji program zakoupit, abyste se nedostali do rozporu se zákonem!!!!

HandyClock_S60_3_4.07.sis  942.34kB
Redboss  na svých stránkách uvádí v popisu :
Další užitečná aplikace pro váš symbian, která vám do mobilu přidá opakovaný budík, stopky, odpočítávání, časový deník, světový čas a další.


Handy Clock V4.07
 Uživatelé chytrých telefonů si stěžují stále na to samé: omezení diktafonu na 1 minutu nahrávání, T9 píše s diakritikou, chybí opakovaný budík atd. Poslední jmenovanou věc si dnes vezmeme na mušku. Přichází totiž Handy Clock!

První spuštění, první dojem
Celá aplikace je v češtině, takže je uživatelské prostředí velice příjemné, navíc i pěkně vypadá. Po nainstalování si zvolíte své domovské město. Klatovy jsem v nabídce měst České republiky nenašel, zvolil jsem tedy Plzeň, kam chodím na školu. Na první dojem se mi aplikace zalíbila. Pojďme ji tedy prozkoumat blíže.


Víc než jen budík? Rozhodně!
Po vstupu do menu mě mile překvapila poměrně bohatá nabídka funkcí. V nabídce programu najdete světový čas či mapu světa, na které vidíte, kde právě teď je na Zemi den a noc. Dále pak kalendář, upozornění, časovače, stopky a časový deník (obrázky 1 a 2). Co to všechno znamená? Čtěte dále.

Čas ve světě
Zdá se to být banální, ale není tomu tak! V hlavní obrazovce této funkce uvidíte svoje domovské město, které jste si zvolili po nainstalování aplikace, a další čtyři města (3. obrázek). „Továrním nastavením“ jsou města Londýn, Moskva, New York a Tokio. Není však problém si tyto města přizpůsobit – město změnit či „nastavit“. V nastavení města si zvolíte jeho název, do jakého státu patří, časový posun oproti GMT, letní čas a také zeměpisnou šířku a délku města.
Na 3. obrázku si můžete povšimnout půlměsíčku u města Tokio. Ten znázorňuje, že je v daném městě noc.
Mezi funkcemi programu se pohybujete šipkami joystiku doleva a doprava.


Mapa den-noc Tato funkce mě dočista fascinovala. Vidíte zde přesné rozložení dne a noci na Zemi. Kurzorem nahoru a dolu se pohybujete mezi městy nastavenými v předchozím menu. U každého máte možnost vidět aktuální čas, datum a značku půlměsíčku v případě, že je v daném městě noc. Při delším zkoumání také můžete pozorovat polární noc na Antarktidě a polární den na severním pólu, kam dopadá slunce opravdu celý den.

Kalendář
Tento jednoduchý kalendář má jednu velkou výhodu – najednou zobrazuje na displeji celé dva měsíce. Ovšem neočekávejte od něj žádné funkce, je opravdu jen na dívání. Pokud pohybem v kalendáři zabloudíte o několik let zpět, klávesou # se vrátíte na dnešní den. Přes menu Volby > Přejít na den se můžete rychle přesunout na zvolené datum, přes tlačítko Volby můžete také Jít do (klasického) kalendáře.


Upozornění
Konečně se dostáváme k tomu, co nám tak chybělo – (nejen) opakovaný budík. Přes menu Volby > Nové se dostanete do nastavení nového budíku. První, co musíte nastavit, je Opakování. Na výběr máte tyto možnosti: Jednou, Za 24 hodin, Denně, Pracovní dny, Týdně. Trochu zde postrádám možnost měsíčně, ale dá se to přežít. Dále také nastavte čas (a den, vyžaduje-li se) upozornění. V menu Volby ještě zůstaneme. Nachází se zde položka Pracovní dny, kde si můžete označit ty dny, které považujete za pracovní. Toto se hodí například tehdy, kdy pracujete jen první čtyři dny v týdnu, chcete si nastavit budík na pracovní dny, ale nechcete být v pátek zbytečně brzy vzhůru. V tomto menu si také nastavte Vyzvánění

– tón budíku.

Stopky
Taky jste, jako já, někdy vážně postrádali ve svém mobilu právě stopky? Handy Clock si s nimi poradí.
Stopkami můžete měřit ve dvou režimech – Kola a Rozdělení. V prvním jmenovaném režimu se po stlačení joystiku začne počítat jako mezičas nové kolo (7. obrázek – menší číslo vpravo dole), celkový čas běží dál a navíc se nalevo ukazuje čas nejrychlejšího kola. V režimu Rozdělení se po každém stlačení joystiku vypíše aktuální čas, nový čas po stisknutí se zobrazuje menší velikostí pod běžícím celkovým časem. Naměřené časy můžete exportovat do formátu CSV, které na PC přečtete pomocí programu MS Excel.

Časovače
Jednoduchá a známá funkce. Přes menu Volby > Nový časovač nastavte Jméno časovače, požadovaný Čas, Typ (Odpočet nebo Vpřed) a Opakování.
Pro zahájení/přerušení odpočtu (počítání) stiskněte Volby > Start/Stop. Ve Volbách si také můžete nastavit Zvuk časovače.


Časový deník
Tuto funkci jsem nejprve nepochopil, pak jsem ji zavrhl a nakonec vám ji rád doporučím. Je to užitečná věcička pro ty, kteří chtějí vědět, kolik času tráví určitou prací, schůzkami či pařením. Přes menu Volby > Nový projekt vyplňte Název projektu, Celkový čas (čas, který už jste danou prací doteď strávili) a Poznámku (není nutné). Vytvoření projekt nyní můžete spustit. To provedete přes menu Volby > Start. Od nyní se počítají minuty strávené danou (ne)činností. Pro pozastavení projektu a přičtení aktuálního počtu minut k celkovému času stiskněte Volby > Stop. Pokud chcete projekt pozastavit a nepřičítat aktuální minuty, zvolte Volby – Zrušit.
Své plány můžete exportovat do formátu CSV, které na PC přečtete pomocí programu MS Excel.


Co se stane po vypnutí aplikace?
Máte-li aktivní projekt v menu Časový deník, při pokusu o uzavření aplikace se vás program zeptá, zda si přejete počítat dále. Lze tedy mít vypnutý program, ale i přes to váš plán pokračuje – vesele počítá dál. To samé platí pro Stopky (jen s tím rozdílem, že se vás program nezeptá, ale rovnou se ukončí a stopky běží dál). S Časovači je to ale horší. Při pokusu o zavření aplikace se vás sice program zeptá, zda chcete pokračovat v měření, ale zvolíte-li ano, program se pouze minimalizuje. Když ho vypnete, časovače se zastaví (vrátí se na původní hodnotu).


Závěr
Tato aplikace se mi velice zalíbila a i nadále si udrží pevné místo v paměti mého telefonu. Svými funkcemi skvěle doplňuje možnosti chytrých telefonů. Chybí mi pouze nastavení hlasitosti jednotlivých typu alarmů. Jinak je to fajn prográmek, který vám doporučuji používat.

 Výrobce: Epocware
Oficiální informace: http://www.epoc­ware.com
HandySafe3rd.zip  1.25MB

www.s60.cz o tomto programu uvádí:


Dnes, když je každý přístup na heslo a přihlašovací jméno bychom museli mít paměť jako slon, abychom si vše pamatovali. Vyberte si tedy jediné heslo, které si budete určitě pamatovat a zabezpečte si ta ostatní ve vašem chytrém telefonu.Aplikace Handy Safe slouží k uchovávání vašich tajných informací, jako jsou kódy od bankovních karet, přístupová jména a hesla do emailových schránek, počítače a podobně. Na výběr máte z 34 typů záznamů. Každý typ má jiné položky k vyplnění. Všechny tyto záznamy si pak můžete rozdělovat do vytvořených složek. Celá databáze je zakódována velmi silným šifrovacím algoritmem, takže je téměř nemožné se k datům dostat jinak, než zadat to pravé heslo, které si zvolíte při prvním spuštění aplikace.


                                             

                  


Od klasických zaheslovaných databanek je zde velká výhoda. Handy safe se umí synchronizovat s počítačem, kde máte nainstalován podobný program téhož výrobce a při spojení PC a telefonu se všechna hesla přenesou do obou zařízení. Zamezíte tak ztrátě hesel při nechtěném smazání z mobilu nebo z PC. V počítačové verzi si můžete navíc tvořit vlastní šablony pro zápis vašich dat.
Aplikace se hodí především těm, kdo používají automatické dokončování nebo zařízení s otiskem prstů, kdy si heslo jednou zadáte a dále se nestaráte, ale co když musíte přeinstalovat systém nebo se stane něco neočekávaného s vaším PC? S tímto programem budete mít vše uchováno.Výrobce: Epocware
Oficiální informace: http://www.epoc­ware.com

Nokia N73 N80 Barcode Reader - obrázek

Nokia N73 N80 Barcode Reader - obrázek

Nokia_N73_N80_Barcode_Reader.SIS  174.1kB
Chybí li Vám v mobilu z nějakého důvodu nástroj pro čtení Barcode? Tak tento SW by  s tímto problémem měl pomoci.

U novějších přístrojů jako je N82 je již součástí vybavení při prodeji.

Pro prohlížeč Firefox je možno  instalovat doplněk aktuálně Mobile Barcoder
ve verzi 0.2.0 který je schopen převést na kód jakýkoliv odkaz či označený text.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one