Mr.Ferda

Výpočetní a komunikační technika a jiné šílenosti ....
Články humorné i závažné problémy.
Pohádka pro (a)sociální demokraty - obrázek

Pohádka pro (a)sociální demokraty - obrázek

Milé děti a neznalí, ale naivní socialističtí jedinci, dnes si povíme něco o socanském daňovém systému a daňových úlevách.

Nebojte se toho názvu, vysvětlíme si to tak, že tomu bude každý rozumět.

Žilo bylo 10 pánů, kteří spolu chodili každý den do restaurace na oběd. Za oběd měli pokaždé zaplatit dohromady přesně 1 000 korun. Pánové se dohodli na tom, ze se na té tisícovce budou podílet tak, jak platí daně. Takže první čtyři, ti nejchudší, neplatili nic. Pátý zaplatil 10 korun, šestý 30 korun, sedmý 70 korun, osmý 120 korun, devátý 180 korun a desátý, ten nejbohatší, 590 korun. Takhle to šlo celé roky a nikdo si nestěžoval.
Poslední dobou mi začínají do schránky chodit jisté otevřené dopisy. Nevím do jaké míry je situace závažná a jestli už je je opravdu potřeba bít na poplach. Každopádně se to jeví jako začínající amnésie mnoha těch co by nás měli zastupovat a šířící se zoufalost těch  kteří to nedobrovolně svými daněmi sponzorují.

Však posuďte....
Živě.cz o počítačích a internetu
Typy akumulátorů používané v mobilních přístrojích
časopis Computer, Jaromír Šimek 1.5.2005

Většinu uživatelů notebooků, PDA či mobilních telefonů už patrně napadlo podívat se, jak vypadá akumulátor, který uvedené každodenně používané pomocníky udržuje při životě. Vývoj těchto článků jde stále kupředu, a tak vám nabízíme jejich malé srovnání.
Mýtus elitního bojovníka
František Novotný
Zrcadlo rubriky Povidky scifi-sekce Neviditelného psa,
http://pes.internet.cz/scifi
Archetyp elitního bojovníka

Ať se nám to líbí nebo ne, boj proti příslušníkům téhož druhu patří k lidem odjakživa. Dokonce, máme-li věřit Kubrickovu fenomenálnímu filmu "Vesmírná odyssea 2001", tento boj stál přímo u zrodu lidské civilizace. Poněkud smutné, ale zřejmě pravdivé.
V pravěku byl každý mužský příslušník kmene automaticky válečník, tedy s výjimkou šamanů, kteří ale vedli iniciační obřady, jež z chlapců válečníky činily, pomocí kouzel bojovníky instruovali a rozhodovali o strategii a taktice války. Podle dnešního názvosloví by tedy byl takový šaman náborový důstojník, generál a polní kaplan v jednom.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one