Mr.Ferda

Výpočetní a komunikační technika a jiné šílenosti ....

JAVA Aplikace

Několik zajímavostí pro mobilní telefony v operačním prostředí
JAVA

Apliakce
MHD v mobilu - obrázek

MHD v mobilu - obrázek

Spřízněnou duší (Markos) jsem byl upozorněn na velmi zajímavý projekt.

Pro všechny kteří nejsou z Ostravy je zde možnost stáhnout si téměř totéž pro své město. Jedná se opět o JAVA aplikace a na stránce projektu www.thorin.wz.cz si můžete stáhnout tu konkrétní pro svou potřebu. Vzhledem k tomu že se jedná o  větší počet souborů ponechávám na každém aby si stáhnul pouze tu jednu která je vhodná.

Slovy autora:
MHD je program pro zobrazování jízdních řádů MHD na mobilních telefonech. Nepotřebuje přístup na internet či wap, protože má veškerá data uložena u sebe. Při změně jízdního řádu je nutné program do telefonu nahrát znovu.

Aktuální seznam měst je:
 • Břeclav
 • Čáslav
 • Česká Lípa
 • České Budějovice
 • Český Těšín
 • Domažlice
 • Cheb
 • Chomutov
 • Chrudim
 • Jablonec nad Nisou
 • Jihlava
 • Klatovy
 • Kolín
 • Kutná Hora
 • Liberec
 • Mladá Boleslav
 • Olomouc
 • Pardubice
 • Písek
 • Plzeň
 • Polička
 • Prostějov
 • Přeštice
 • Sokolov
 • Stříbro
 • Sušice
 • Tachov
 • Třinec
 • Zlín
Zmeny.jar  9.99kB
Program pro plánovaní a evidenci pracovních směn z dílny slovenského autora Milana Laslopa

Tato verze ma opravenou češtinu a překlepy.

Obsahuje:
Češtinu
Slovenštinu
Angličtinu
Němčinu

Originál a další programy tohoto autora na http://milanl.wz.cz
Nimbuzz_LITE_v1.1.0.jar  183.46kB
Lite verze JAVA  kecalka v aktuální verzi 1.1.0.
Nimbuzz - špičkový kecalek pro JAVA zdarma - obrázek

Nimbuzz - špičkový kecalek pro JAVA zdarma - obrázek

Nimbuzz_FULL_v1.1.0.jar  330.13kB
Při svém brouzdání po netu a testování různého SW jsem pro mé stálé vyšší nároky na IM klienta narazil na mně již známý Nimbuzz. Přečetl jsem si novinky co tento IM již umí a rozhodl jej vyzkoušet v nejnovější verzi. Musím konstatovat že tento  program se asi stane dnešním dnem mým hlavním komunikačním prostředkem. Otestoval jsem Skype chat (nemam pro hlas v mém mobilu WIFI) , ICQ i Jabber včetně služeb které Jabber nabízí. Funkčnost hlavně SMS transportu v Jabber mne velmi potěšila.

Zde ke stažení verze aktuální k dnešnímu dni.

Server www.palmserver.cz k tomu to programu uvádí:

Aplikace Nimbuzz zvládne VoIP komunikaci hlasem i oblíbené chatování, a to pro Skype, ICQ, Facebook, Jabber, MSN/Windows live, Google Talk, AIM, Yahoo a mnoho dalších. Vše je samozřejmě zdarma. Klient je k dispozici pro Windows Mobile, ale i telefony Nokia, Samsung, LG, Sony-Ericsson a další platformy. Podívejte se s námi, jak to funguje v praxi! Nejprve si na stránce http://get.nimbuzz.com/ nastavíte značku a model vašeho přístroje. My jsme si nastavili "Windows Mobile" a "Touchscreen". Následně nám byl nabídnut ke stažení soubor NIMBUZZ.CAB (cca 2 MB). Po instalaci jsme pořídili následující screenshoty, které ukazují jak primární nastavení a založení hlavního účtu vypadá v praxi


Po registraci účtu Nimbuzz nám program nabídne seznam kecálků, se kterými se umí "domluvit", a které umí současně používat, aniž bychom museli mezi nimi přepínat. K dispozici máme celou plejádu komunikačních prohramů, které Nimbuzz pohodlně zvládne. Následně je třeba zadat přístupové údaje k jednotlivým VoIP klientům, které chceme používat a ke kterým se Nimbuzz bude sám automaticky připojovat...


Další ukázka vás seznámí s uživatelsky jednoduchým prostředím aplikace i některými možnostmi menu...
Poslední obrázky jsou věnovány možnostem práce s kontakty, které Nimbuzz umí zálohovat i obnovovat a importovat nebo exportovat do běžných kontaktů vašeho komunikátoru, smartphone nebo mobilu. Samozřejmě lze i zakládat nové kontakty...
Spotreba.jar  26.03kB
Program Spotřeba vám umožní evidovat jednotlivá natankování, vypočítat relativní spotřeby, výpočet statistických údajů. Mezi průměrné udaje, které Vám program umožní zjistit patří: spotřeba, cena za 1 l pohonných hmot, cena za 1 km, počet ujetých km za 1 l benzinu.

Další údaje, které můžete sledovat:

Dojezd: 
- dojezd na natankované množství paliva 
- předpokládané další čerpání (km) 
- průměrný dojezd na plnou nádrž 
- průměrný dojezd na rezervu

Celkové hodnoty: 
- celková cena za pohonné hmoty 
- počet projetých litrů pohonných hmot 
- počet ujetých kilometrů od prvního evidovaného tankování

Autor: Jiří Zaloudek
Typ mobilu: generic
Licence: Freeware
Jazyk: Český
Jizdní řády vlaků - obrázek

Jizdní řády vlaků - obrázek

jVlaky2009.jar  908.12kB
update 21.12. - opraveny čísla u některých vlaků, opraveno zjišťování dne v týdnu po 28.únoru (bralo letošní rok jako přestupný)

obsahuje jízdní řády ČR platné od 14.12.2008
kompletně předělaná grafika
výhoda aplikace je interní databáze spojů

zdroj: http://hekrhy.ic.cz/?page_id=81
Jizdní řády DPO - obrázek

Jizdní řády DPO - obrázek

JRDPO.jar  148.86kB

Tisková zpráva z 2.1.2009 (7:40 h)


Dopravní podnik Ostrava a.s. rozšiřuje nabídku svých služeb cestujícím. Na internetových stránkách dopravce (www.dpo.cz) je k dispozici zdarma ke stažení SW aplikace do mobilních telefonů, která uživatelům umožní vyhledávat spojení a zpřístupní jízdní řády všech linek městské hromadné dopravy provozovaných Dopravním podnikem Ostrava a.s.


Program s jízdními řády do mobilních telefonů zprostředkuje jeho uživateli okamžitý, bezplatný a rychlý přístup k jízdním řádům, a to bez nutnosti připojení k internetu anebo využití služby WAP. Aplikace, kterou si uživatel instaluje do svého mobilního telefonu, totiž v sobě obsahuje kompletní databázi všech spojů na linkách, které provozuje Dopravní podnik Ostrava, a nabízí především vyhledání konkrétních zastávkových jízdních řádů na linkách podle výběru se všemi poznámkami ke spojům, vyhledání linek zastavujících na konkrétních zastávkách nebo časy průjezdů spojů všemi zastávkami. Aplikace umožňuje také vyhledání konkrétních spojení mezi uživatelem zadanou výchozí a cílovou zastávkou, a to včetně případných přestupů.


Novinka je určena pro všechny typy mobilních telefonů, které umožňují instalaci aplikací JAVA (MIDP-2.0). Na internetových stránkách www.dpo.cz je uveden jak návod na instalaci aplikace do mobilních telefonů, tak i návod na používání programu. Cestující tak získávají možnost vyhledání platných jízdních řádů kdykoli a kdekoli se zrovna nacházejí.


Dopravní podnik Ostrava a.s.Soubor aktualizovan:


Soubory z 28. 1. 2009:


 • s vylepšený algoritmem vyhledávání spojení a dílčími úpravami ovládání u některých druhů mobilních telefonů.
 • s poslední změnou jízdních řádů k 12. 1. 2009.

WAP.DPO.CZ – instalační soubory dostupné přímo z mobilního telefonu
bombusmod_v0.8.jar  519.56kB


Podařio se mi při brouzdání po internetu nalézt další Online konstruktér na vlastní konfiguraci JAVA klienta BOmbus pro protokol Jabber. Vřele doporučuji vyzkoušet. Proti běžné verzi je obohacen o spoustu nadstandardnich funkcí. K odskoušení těm co nemají odvahu se do toho pustit sami  jsem  zkusil složit jednu verzi krterá mi teď běží na Nokia N70 s displayem 176x208.

A dále už uvádíme chybové hlášky, rozdělené skupin.

Problémy s HTTP připojením:

 • 221 - Connection via HTTP proxy closed unrequested
  • Při připojení přes proxy nastala chyba.
 • 220 - Server did not accept HTTP request
  • Server neakceptuje váš Http požadavek. Zkuste pozměnit typ připojení na Socket (pokud máte nastaveno Http).

Níže uvedená skupina chyb vypovídá o problémech s posíláním souborů:

Bombus7172.jar  422.84kB
Pomocí přátel se mi povedlo nalézt  Online konstruktér tohoto super klienta pro protokol Jabber. Pro ty kteří si netroufají složirt si to sami zde mám jednu verzi kterou jsem slátal sám. Je již s češtinou. Po instalaci v nastavení přepněte jazyk a restartujte.

Tato verze byla odzkoušena na Nokia N70 s rozlišením 176x208 a obsahuje ZLIB kompresi
Gmail v 2.00 CZ - obrázek

Gmail v 2.00 CZ - obrázek

gmail-nokia-g-_v2.00CZ.jar  262.96kB
Zjistil jsem nemilou věc. Nepovedlo se mi nalézt jiný odkaz pro stažení  aplikace než přímo přes mobil. Tato verze je k dnešnímu dni nejnovější a je již v CZ. Abych Vám ušetřil peníze za DATA v mobilu pokusil jsem se sám. Staženo pomocí Nokia N70 takže  můžete zkusit je li použitelná i pro jiné přístroje. Otestováno na N70 a shledáno plně funkční.

Pokud by jste si chtěli stáhnout svou verzi pomoci mobilu  stačí v browseru zadat adresu http://m.google.com/mail a mobil Vás již navede k stažení a instalaci příslušné verze pro Váš přístroj
Gmail 1.05 EN - obrázek

Gmail 1.05 EN - obrázek

gmail-g.jar  158.96kB
Satrší anglická verze programu pro přístuk e-mail schránce Gmail na Google 
Opera mini v 4.2 - obrázek

Opera mini v 4.2 - obrázek

opera-mini-4.2.13216-advanced-cs.jar  127.25kB
Oblíbený  www browser pro mobilní telefony bez OS vyšel ve verzi 4.2 . Tato verze je aktuální k datu 7.12.2008

Opera Mini je plnohodnotný mobilní prohlížeč internetových stránek. Nabízí spoustu funkcí známých z počítačové verze. S novou verzí můžete třeba prohlížet stránky ještě jednodušeji otočené na šířku displeje (tzv. landscape mód), přibližovat si část stránky nebo ji posouvat tlačítky 2,4,6,8 či dokonce uploadovat na internet své fotky pořízené na fotoaparátu ve Vašem mobilním telefonu. Verze 4 již také podporuje synchronizaci záložek a poznámek pomocí služby Opera Link, takže můžete mít ve svém mobilu stejné záložky jako v Opeře na počítači.
MicroReader-1.7e-beta.zip  139.89kB
Poslední známá verze JAVA programu pro čtení elektronických knih. Pamatuji si tento SW z doporučeni  některého literárního serveru z doby kdy jsem měl ještě obyčejný mobil bez OS a tak myslím že se možná někomu může hodit  i když je staršího data výroby.

ZDROJ: http://home.c2i.net/thvoslef/midlets/mr-download.html
JIMM v 0.6.0b - S60 - obrázek

JIMM v 0.6.0b - S60 - obrázek

Jimm_v0.6.0b-S60.jar  424.07kB
Jelikož poslední verze kterou online konstruktér od XaTTaB nabízí je 0.6.0b z data 28.6.2008 tak jsem tuto sestavu poskládal na tomto základě.

V této verzi s velkou ikonou vhodnou pro Symbian S60 a novější jsou tyto prvky:

Model telefonu: Nokia
Sada ikonek pro status: QIP (*16)
Х-statuses: Miranda (*16)
Sada Menu ikonek: © L.A.F.A (*20)
Sada Client ikonek: © XaTTaB (16*16)
Sada smajlíků: Koloboks *28 (359)
Logo: © dust (125*140)
Autor. ikona: © Neon (*12)
Osobní seznamy: © Neon (*12)
Osobní statusy: © Neon (*16)
Ikonka programu: © L.A.F.A (*29)
Zvuk "Online": Vista, WAV
Zvuk "Zpráva": Vista, WAV
Zvuk "Píše mi": WAV

Pokud by jste potřebovali pro jiný přístroj nebo případně se Vám kterýkoliv prvek nelíbil můžete so dle vlastního vkusu vybrat ZDE.

Možnosti kterými můžete začít jsou tyto:

Siemens x65-75
Sony Ericsson
Nokia
Samsung
Motorola
JinéOficiální "nightly builds" verze je ve verzi 0.6.081207 beta (date of build: 07.12.2008) ke stažení ZDE
TeaShark-419.jar  125.34kB
Dalši velmi povedený konkurent  Opera mini v nové verzi.

Zdroj:
http://www.teashark.com/index.html

Aktuální verze:
http://www.teashark.com/download.html

Případně  přes WAP na mobilu
wap.teashark.com
oskarek_v6.jar  30.66kB
Na stránkách autorů mobilecity.cz byla přídána nová verze s tímto popisem ve fóru:

28.11.2008 : Verze 6.00.00

- http://mobilecity.cz/oskarek/6_00_00/oskarek.jar
- pridano cteni e-mailu
- pridano preposilani aplikace
- pridana statistika odeslanych zprav
- datovou komunikaci lze kdykoli prerusit, upraveny hlasky, vylepseno osetreni chybovych stavu
- upraveno menu Adresar - novy zaznam se pridava pres tlacitko (byla zde odstranena dynamicka zmena menu, ktera na nekterych telefonech nefungovala dobre)
- u MIDP2.0 jsou v menu nastaveni radiobuttony zmeneny na listboxy
- zrychleni aplikace

Detailní popis pro ty co tuto aplikaci neznají je ZDE
Bombus + ZLIB - obrázek

Bombus + ZLIB - obrázek

Bombus.jar  262.17kB
Celkem dost našlápnutý JAVA klient pro komunikační protokol Jabber s mnoha velmi zajímavými vlastnostmi.

Tato verze s kompresí ZLIB dokáže ušetřit až 70 % nákladů
Bombus - obrázek

Bombus - obrázek

Bombus.jar  220.43kB
Celkem dost našlápnutý JAVA klient pro komunikační protokol Jabber s mnoha velmi zajímavými vlastnostmi.

Tato verze BEZ komprese !!!!!!!!

doporučená pouze při nefunkčnosti verze s kompresi ZLIB.
smsnet5001.zip  29.14kB
V podstatě zcelá shodná aplikace jako Oskarek. Jediný rozdíl na který ksem přišel je velikost ikon v ovládání. takže se hodí spíše pro nové přístroje s vyšším rozlišením.
oskarek.zip  19.27kB
Nová verze programu Oskarek na posíláni SMS nyní již s FREE branou pro T-mobile a možností využít i placenou službu kde není nutné opisovat kód a jako bonus přijde i doručenka. Verze s malými ikonami takže se pěkně ovlada i na starších přístrojích s menším rozlišením.
JIMM v6 Siemens x65 - obrázek

JIMM v6 Siemens x65 - obrázek

Jimm_v6_Si-65.jar  373.02kB
Na stránkách projektu JAVA klienta pro ICQ s názvem JIMM je možnost poskládat si svou vlastní verzi podle představ an dokonalého klienta. Pro ty kteří nemají čas nebo odvahu poskládat si svou verzi sami jsem připravil několik verzí.
JIMM v6 Sony Ericsson - obrázek

JIMM v6 Sony Ericsson - obrázek

Jimm_v6_SE.jar  374.86kB
Na stránkách projektu JAVA klienta pro ICQ s názvem JIMM je možnost poskládat si svou vlastní verzi podle představ an dokonalého klienta. Pro ty kteří nemají čas nebo odvahu poskládat si svou verzi sami jsem připravil několik verzí.
JIMM v6 Nokia S60 - obrázek

JIMM v6 Nokia S60 - obrázek

Jimm_v6_Nokia-S60.jar  383.06kB
Na stránkách projektu JAVA klienta pro ICQ s názvem JIMM je možnost poskládat si svou vlastní verzi podle představ an dokonalého klienta. Pro ty kteří nemají čas nebo odvahu poskládat si svou verzi sami jsem připravil několik verzí.
JIMM v6 Nokia - obrázek

JIMM v6 Nokia - obrázek

Jimm_v6_Nokia.jar  334.21kB
Na stránkách projektu JAVA klienta pro ICQ s názvem JIMM je možnost poskládat si svou vlastní verzi podle představ an dokonalého klienta. Pro ty kteří nemají čas nebo odvahu poskládat si svou verzi sami jsem připravil několik verzí.
Oteviraci_doby.jar  11.88kB
Programek pro ukládání záznamů o otevírací době obchodů, institucí a pod... Je možno volit celodenní provozní dobu nebo dopoledne / odpoledne.


Autor: Adam Lysák; http://www.razerweb.wz.cz
odpor.jar  35.73kB
Programek který se hodí spíše pro Elektro kutily ale snad i zapomětlivější odborníky. Rozluští barevné značení odporu.
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one