Mr.Ferda

Výpočetní a komunikační technika a jiné šílenosti ....
Nouzový režim má své místo nejen u stolních počítačů, ale i u kapesních zařízení. U nejnovější verze OS Android Ice Cream Sandwich tomu není jinak.

Po nedávném článku, kde jsme si představovali nouzový režim u starších verzí operačního systému nastal čas na odhalení stejného režimu i u nejaktuálnější verze.

Princip režimu u nejaktuálnější verze zůstává totožný jako dříve, tedy boot telefonu bez spuštění nainstalovaných aplikací, v čisté verzi ROM. Nicméně operace s nainstalovanými aplikacemi zůstává. Můžeme je odinstalovat či mazat jejich data. Režim je i u ICS indikován popisem v dolním rohu obrazovky.

Rozdíl je v postupu, jak se do režimu dostat. Tentokrát při startu bootovací animace nedržíme tlačítko Menu, nýbrž tlačítko hlasitosti dolů po celou dobu trvání animace. Úspěšné spuštění detekuje krátké zavibrování při konci animace. Změna je logická, Google u nejnovější verze OS nepočítá s dodnes typickými tlačítky pod displejem. Z Nouzového režimu do klasického vyskočíme restartem telefonu.
Každý správný systém by měl mít svůj nouzový režim pro řešení případných problémů. Nejinak je tomu i u Androida.

Mnozí z vás již spouštělo nouzový režim počítače s se systémem Windows. Tedy režim, který nabootuje pouze ty nejpotřebnější součásti pro řešení problémů. Nejinak je tomu u operačního systému Android.Nouzový režim vyvoláme držením tlačítka Menu při bootovací animaci. Režim načte pouze data z paměti /system (uživatelsky nainstalované aplikace se nespouštějí), tedy potřebný základ pro řešení problémů. Spuštěný režim poznáte dle popisku v levém dolním rohu obrazovky. Funguje v něm defakto vše podstatné, připojíte se k počítači či WiFi síti.


Největší výhoda je právě v řešení problémů. V nouzovém režimu můžete odinstalovávat aplikace či mazat jejich nastavení. Což je ideální možnost, pokud jste třeba špatně nastavili taktování procesoru či voltáž při jednotlivých frekvencích, přičemž se telefon sekne při bootu normálním.

Nouzový režim je tedy vhodná alternativa k vyzkoušení odstraňování problémů před flashováním telefonu. Z režimu vyskočíte klasickým restartem, přičemž se může stát, že ztratíte nastavení widgetů v launcheru. Proto tedy do nouzového režimu vcházet v zásadě pokud je nouze. Postup je funkční pro verze Android 2.3 Gingerbread a starší.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one